No / 4th October, 2012 / Aktualitātes / Off

Piektdien, 5.oktobrī notiks pirmā Gaujas NP tūrisma klastera talka. Gaujas nacionālā parka (Gaujas NP) tūrisma klastera biedri, kā arī citi dabas draugi un entuziasti aicināti uz Zvārtes ieža un Amatas takas sakopšanas talku. 

Viens no nozīmīgākajiem uzdevumiem ir atsegt seno Zvārtes ieža ainavu, novācot kokus Zvārtes kraujas pakājē. Kopš dabas draugi izlēma iztaisnot upi jau tālajā 1939.gadā, pakraste pamazām aizaugusi ar alkšņiem, ievām un vītoliem. Koki aizsedz ainavu un vērotājiem vairs nav iespēja izbaudīt to varenumu, kāds redzams 20.gs. 30-tajos uzņemtajās fotogrāfijās. Plānots kopt Amatas taku vairākos tās posmos. Kārļamuiža talkos takas posmā no Kārļu zivjaudzētavas (Ainavu kraujas) līdz Zvārtes iezim.

Kopīgi vārot talkas zupu, būs iespēja uzzināt, kas ir Gaujas NP tūrisma klasteris un kā kļūt par tā dalībnieku.

Talkas dalībnieki no pl.10:45 aicināti pulcēties stāvlaukumā pie pagrieziena uz Billi (šoseja Rīga – Veclaicene), stāvlaukumā pie zivju audzētavas “Kārļi” vai stāvlaukumā pie Zvārtes ieža. Autotransportu būs iespējams novietot arī Kārļamuižā. Visi talkas dalībnieki tiks nodrošināti ar nepieciešamiem darba rīkiem un inventāru.