Amatas taka aicina iepazīt Amatas upi. Amata ir viena no straujākajām, krāčainākajām un tīrākajām Gaujas pietekām. Ne velti lībiešu valodā vārds Amada nozīmē straujā. Amatas taka ir brīnišķīga vieta pastaigām, atpūtai un dabas izzināšanai. Amata tek pa senleju ar stāviem, līdz 45 m augstiem smilšakmens un dolomīta krastiem. Tie atklāj zemes vēsturi 350-400 miljonu gadu tālā pagātnē, kad Latvijas teritoriju klāja jūra. 12 – 21 km garā un ~6 – 8h ilgā pārgājienā gar upi iespējams iepazīties ar neskartu dabu un aplūkot devona perioda iežu atsegumus. Amatas senleja ir viena no dziļākajām un savdabīgākajām Vidzemes upju ielejām.

Kā izstaigājama Amatas taka? ​

Taka aizvijas gar Amatas labo krastu no Vidzemes šosejas tilta pie Melturiem, gar viesnīcu “Kārļamuiža” un Zvārtes iezi līdz Amatas tūristu apmetnei pie Kārļu – Līgatnes ceļa Veclauču tilta. Amatas taka ir izstaigājama vairākos posmos.

Amatas taka

pārgājiens gar amatu ir brīnišķīgs veids kā izzināt dabu

Pirmais posms ir no Melturu tilta līdz viesnīcas teritorijai, vietām ir marķēts ar oranžas krāsas atzīmēm uz koku stumbriem, bet nav labiekārtots.  Šis takas posms ir sarežģīts un piemērots pieredzējušiem dabas mīļotājiem.

Otrais posms no Kārļiem līdz Zvārtes iezim. Pārgājienu ieteicams sākt no viesnīcas “Kārļamuiža”. Var ierasties gan ar automašīnu, gan kājām, auto var novietot viesnīcas autostāvvietā. Ieteicams atstāt kādu transporta līdzekli galapunktā vai sarunāt transportu viesnīcas recepcijā, lai nodrošinātu mājupceļu. No viesnīcas taka izvijas caur Kārļamuižas ainavu parka un viesnīcai pieguļošo teritoriju tālāk, – pa labo krastu no Ainavu kraujas līdz Zvārtes iezim.

Instruktoru – gidu pakalpojumi

Izmantojiet mūsu instruktoru – gidu pakalpojumus. Pārgājiena laikā apgūsiet jaunas prasmes, uzzināsiet interesantus stāstus, redzēsiet skaistākās vietas.  Cena: 4-10 dalībnieki – €45 dienā.

Trešais posms no Zvārtes ieža līdz Veclauču tiltam. Velobraucieniem Amatas taka nav piemērota!

 Lejupielādē bezmaksas maršruta shēmu un aprakstu