Zvārtes iezis atrodas 5 km attālumā no no viesnīcas “Kārļamuiža”. Tas izvietojies Amatas kreisajā krastā un ir viens no gleznainākajiem devona iežu atsegumiem Latvijā. Vertikālās sarkanās klints izciļņa augstums sasniedz 35 m.  Ieža nosaukums aizgūts no tuvējām Zvārtes mājām.

Pastaigu takas un atpūtas vietas

Zvārtes iezis ir izcila vieta dabas ainavu mīļotājiem. Apkārtnē labiekārtotas pastaigu takas, atpūtas un ugunskura vietas.  Amatas krastus savieno kājnieku tiltiņš. Izcils skats uz ieleju paveras gan no upes, gan no ieža, kurā ved koka kāpnes. 

Lidojošā rija un nostāsti

Neatņemama Zvārtes ieža ainavas sastāvdaļa ir Vieļu māju rija. Tās vecums ir aptuveni 150 gadu. Par šo riju ir saglabājušās “Zvārtēs” dzīvojošā Jāņa Zariņa stāsts:”Vecajai mājai bijušas divas rijas. Lielajā vētrā (1872. gada 10. maijā) viena rija aiznesta uz Vieļas zemi. Zvārtes saimnieks teicis: ”Mums rija ir, jums nav, lai tad paliek.”

Zvārtes iezis ir apveltīts ar daudziem nostāstiem un teikām, kurās pieminētas raganas un velni. Tie uzdarbojušies tuvējā apkārtnē, it sevišķi ziemas un vasaras saulgriežu laikā. Jāņu, Vasarsvētku un Vecgada naktīs labāk esot uz Zvārtes ieza pusi nerādīties, jo līdz pirmajiem gaiļiem te ilgstot velnu un raganu trači. Raganas uz slotām šurp lidojušas no Zilūža un Vilkates siliem. Taču tie, kurus nebaida Zvārtes raganas, var turp doties, jo ir ko redzēt.

GPS koordinātes

Decimālgrādos (WGS84)  GPS
Platums Garums Platums  Garums
57.24589 25.14774 N 57 14.753 E 25 08.864