Āraišu ezers atrodas 5 km no viesnīcas Kārļamuiža, tas ir lielākais no Āraišu ezeru grupas ezeriem. Ezeru grupā ir sekojoši ezeri: Āraišu ezers; Vēķis; Lazdiņu ezers; Ziemēnu ezers; Pūcītis, Asaru ezers un Mazais Lazdiņu ezers.

Araisu ezers

Āraišu ezers dziļāks austrumu daļā ar diviem gariem līčiem uz rietumiem un dienvidrietumiem, tā krasti ir zemi, lēzeni. Ezera vidējais dziļums ir 4.0 metri, bet maksimālais dziļums – 12.2 metri. Ezera dibens ir smilšains, tā krastos leknas niedru audzes. Ietek četri strauti, tai skaitā notece no Lazdiņu un Pūcīša ezeriem un notece pa Rakšupīti uz Gauju.  Peldēšanās un izbrauciens ar laivu Āraišu ezerā ir tīrā bauda. 

Āraišu ezerā aug niedres, kosas, pūslenes, sūrenes, meldri, kalmes, ūdensrozes, lēpes, trejdaivu ūdensziedi, glīvenes. Mīt līdaka, asaris, rauda, karpa, karūsa, plaudis, līnis un rudulis. Āraišu ezerā drīkst makšķerēt, tā ir publiska ūdenstilpe.

Ezerā ir viena sala, uz kuras atrodas rekonstruētā Āraišu ezerpils. Tā rietumu krastā atrodas Āraišu pilskalns ar pilsdrupām.

Kanoe laivu noma un transportēšana

Jūs varat rezervēt kanoe laivas rezervējot viesnīcas numuriņu vai viesnīcas recepcijā. Cena – €50  par vienas divvietīgas kanoe laivas rezervāciju. Cena iekļauj ceļotāju un kanoe laivu transportēšanu no viesnīcas uz Āraišu ezeru un nogādāšanu atpakaļ uz viesnīcu.

Instruktoru – gidu pakalpojumi

Izmantojiet mūsu instruktoru – gidu pakalpojumus. Apgūsiet jaunas prasmes, uzzināsiet interesantus stāstus, redzēsiet skaistākās vietas. Cena: 2-4 dalībnieki – €45 dienā.