Gauja aizvijas nepilnu 5 km attālumā no viesnīcas “Kārļamuiža” .  Tā ir Vidzemes un Latvijas skaistākā upe, tā sākas Piebalgā, Vidzemes vidienē. Tā ir vienīgā no lielajām upēm, kas savu tecējumu sāk un beidz Latvijā. Kopgarums ir 460 kilometri, no kuriem viena piektdaļa jeb 93,5 kilometri ietilpst Gaujas nacionālajā parkā. Gaujas nacionālā parka teritorijā upe plūst pa 1 – 2,5 kilometrus plašu senieleju, kuras maksimālais dziļums pie Siguldas ir 85 metri. Upei raksturīgo dabu vislabāk izbaudīt dodoties braucienā pa upi ar kanoe laivu. 

 kanoe nomaGaujas senieleju, kādu to redzam braucot ar laivu, veidojuši ledāja kušanas ūdeņu sanesumi pirms 12 – 13 tūkstošiem gadu. Savukārt sārtie un dzeltenīgi devona smilšakmens ieži, kuru atsegumi rotā upes krastus, ir daudz senāki, veidojušies pirms 370 – 300 miljoniem gadu. Gauja ātri maina gultni, mezdama loku pēc loka, tādēļ to dēvē par viltīgu upi. Vietās, kur virs ūdens slejas klintis, zem ūdens ir straumju izgrauztas pārkares un kritumi.

Dodieties ceļojumā ar kanoe pa Gauju!

Kanoe laivas ir viegli airējamas, pietiekami drošas un arī ietilpīgas, lai divi vai trīs ceļotāji vienā laivā justos ērti un pietiktu vietas mantām. “Kārļamuiža” piedāvā kanoe laivu nomu un to transportēšanu saviem viesiem. 

 

Kanoe laivu noma un transportēšana

Jūs varat rezervēt kanoe laivas rezervējot viesnīcas numuriņu vai viesnīcas recepcijā. Cena – €50  par vienas divvietīgas kanoe laivas rezervāciju. Cena iekļauj ceļotāju un kanoe laivu transportēšanu no viesnīcas uz maršruta sākuma punktu, ceļotāju sagaidīšanu maršruta galamērķī un nogādāšanu atpakaļ uz viesnīcu. 

Maršruts: Cēsis (upes labais krasts) – Līgatne, ūdens tūristu apmetne “Līgatnes pārceltuve” (~ 4 stundas). Attālums: 17 km.

Maršruts ir pārbaudīts un daudzu ceļotāju atzīts par labu esam!  

Instruktoru – gidu pakalpojumi

Izmantojiet mūsu instruktoru – gidu pakalpojumus. Ceļojuma laikā apgūsiet jaunas prasmes, uzzināsiet interesantus stāstus, redzēsiet skaistākās vietas.  Cena: 2-4 dalībnieki – €45 dienā.