Kumada ir Amatas kreisā krasta pieteka. Lejtecē Kumada veido krāšņu un mežonīgu gravu, tā atrodas 6 km attālumā no Kārļamuižas. Pie tuvējās Pērļupes ietekas satiekas divas dziļākās mazo upju ielejas Latvijā. Ieleju krustojumā – 40 m augstā zemes ragā – 1990.g. tika atrasta visgarākā ala Amatas krastos – Pērļupītes ala. Tās garums 33 metri.

KumadaUpītes platums 3-7m, vidējais kritums 6-10 m/km. Interesantākais Kumadas posms ir sākot no tilta Ieriķos. Upē ir daži nelieli (0.2 m) ūdenskritumi, kā arī daži lieli (1.5m) bebru dambji. Diezgan bieži ir koku sagāzumi. Pēc šosejas tilta kritums samazinās, bet pēc pāris km, apmēram pusceļā līdz Amatai, atkal pieaug. Sākumā upe tek pa dolomītiem, tad pa smilšakmeņiem. Upes krastos ir šūnakmens, dolomīta un smilšakmens atsegumi (Cecīļu klintis). Pēc Grūbes (Ieriķupītes) pietekas ūdens daudzums krietni pieaug. Pie pašas Amatas krituma praktiski nav.

Pēc Kumadas ietekas seko interesants Amatas posms – Zvārte, Lustūzis u.c., tā ka ir interesanti turpināt pārgājienu pa Amatas taku.

Instruktoru – gidu pakalpojumi

Izmantojiet mūsu instruktoru – gidu pakalpojumus. Pārgājiena laikā apgūsiet jaunas prasmes, uzzināsiet interesantus stāstus, redzēsiet skaistākās vietas.  Cena: 4-10 dalībnieki – €45 dienā.