Krokets (croquet) – tā ir aizraujoša spēle laika pavadīšanai dārzā vai pļavā. Spēles tehnika ir apgūstama dažās minūtēs, arī noteikumi ir pietiekami vienkārši. Kā rāda pieredze, spēlēt var sākt no 6-7 gadu vecuma un turpināt līdz sirmam vecumam.

Spēles būtība jeb mērķis ir ar pēc iespējas mazāku āmura sitienu skaitu pārvietot savu bumbu cauri noteiktai vārtiņu kombinācijai no starta līdz finiša mietam. Spēles gaitā ir iespējams noteikumu robežās traucēt pārējiem spēles dalībniekiem veikt maršrutu. Tādējādi spēlē ir nozīme ne tikai sitienu precizitātei, bet arī taktikai.

Par spēles laukumu var kalpot katrs daudzmaz līdzens zālājs, smiltis vai pieblietēts sniegs. Laukuma ieteicamie izmēri pēc starptautiskiem noteikumiem ir 15 x 30 metri, taču spēles maršrutu iespējams izveidot arī daudz mazākā laukumā.

Kroketu var spēlēt no 2 līdz 6 dalībniekiem, gan individuāli, gan komandās. Vienas spēles ilgums atkarībā no maršruta, spēlētāju skaita un pieredzes var būt no 10-15 līdz 50-60 minūtēm.

Krokets visvairāk ir izplatīts angliski runājošās zemēs: Lielbritānijā, ASV, Austrālijā, Kanādā un Jaunzēlandē, tajās notiek arī regulāri turnīri un čempionāti. Pastāv arī diezgan daudzas kroketa noteikumu variācijas, kas ir līdzīgas pēc būtības, taču atšķiras niansēs un izklāsta apjomā.

Spēlei draugu pulkā ieteicams lietot tā saucamos „pagalma kroketa (backyard croquet)” noteikumus, kas no vienas puses ir starptautiski unificēti, bet tai pašā laikā pietiekami vienkārši un aizraujoši.

Kārļamuiža piedāvā sekojošus kroketa spēles komplektus:
1) „ģimenes” krokets: 4 spēlētājiem (4 bumbas un 4 āmuri)
2)  „pusprofesionālais” krokets: 6 spēlētājiem (6 bumbas un 6 āmuri)

Galvenā atšķirība starp „ģimenes” un „pusprofesionālo” versiju ir:
– Āmuru svars un forma
– Bumbu izmērs (80 vai 90 mm)

Kroketa komplektā ietilpst:
– 4 (6) āmuri
– 4 (6) bumbas, katra savā krāsā
– 10 vārtiņi (parasti mēdz spēlēt 6 vai 9 vārtiņu maršrutus)
– 2 mieti ar līnijām bumbu krāsās (starta un finiša miets)
– Ratiņi, kas kalpo gan spēles piederumu sakārtošanai, gan arī pārvietošanai uz spēles vietu.
– Spēles noteikumu izklāsts

Āmuri izgatavoti no masīva cietkoka un nolakoti. Arī bumbas ir no koka ar krāsainu polimēru pārklājumu.