Velomaršruti ir pārbaudīti un atzīti par labu esam! Esam izbraukājuši apkārtnes ceļus, celiņus un neceļus, lai varētu jums ieteikt vislabākos no tiem, kurp doties vienatnē, ar ģimeni vai jautrā draugu bariņā. Mājās palicējos nebūs jāatstāj arī bērnus, jo mums ir bērnu velosēdeklīklīši. Izbrauciet ar riteņiem pa muižas apkārtni un ne tikai!

Velomaršruti dažādiem fiziskās sagatavotības līmeņiem un spējām

Ikviens ir laipni aicināts piedalīties velotūrēs! Velomaršruti tiek izvēlēti atbilstoši braucēju prasmju līmenim: ģimenes ar bērniem, iesācēji, amatieri un eksperti. Varat doties aizraujošā braucienā, kurā jūs varēsiet pārbaudīt savas prasmes un izturību, tomēr tās nebūs sacensības. Jums būs iespēja uzkavēties interesantākās apkārtnes vietās un apskatīt majestātiskas dabas ainavas kurās nenokļusiet ar auto vai dienas laikā neizstaigāsiet kājām. To reljefs ir kalnains, aptver meža ceļus un takas Amatas un Gaujas upju senlejās. Velomaršruti izvēlēti maksimāli izvairoties no lielceļiem un putekļainiem grants ceļiem.

Velo instruktoru – gidu pakalpojumi

Izmantojiet mūsu profesionālo velo instruktoru – gidu pakalpojumus. Velotūres laikā apgūsiet jaunas prasmes, uzzināsiet interesantus stāstus, redzēsiet skaistākās Gaujas nacionālā parka vietas. Velotūres cena ir atkarīga no dalībnieku skaita.

Cena: 2-5 dalībnieki – EUR 45.00 par dienu; 6-10 dalībnieki EUR 70.00 par dienu. Lielākas grupas – lūdzu kontaktējaties ar mums par cenu.

Cenā iekļauti velo instruktoru – gidu pakalpojumi, ūdens pudele un uzkodas.

 Velo maršruts

 Maršrutu kopgarums un grūtības pakāpe

 Vietas, ko  apskatīt

1. Āraišu vējdzirnavas – Drabešu muiža – Āraiši – Rakši. Kopgarums 22km. Maršruta reljefs ir kalnains, viegla grūtības pakāpe. Maršrutu iespējams nobraukt aptuveni 4 stundu laikā, ņemot vērā laiku, kas tiek pavadīts apskates vietās. Āraišu vējdzirnavas;  Drabešu muiža un parks; Āraišu pilsdrupas; Āraišu ezerpils; Āraišu evanģēliski luteriskā baznīca un mācītājmuiža; Rakstu klintis; Simtupes tilts.
2. Ainavu krauja – Zvārtes iezis – Gauja – Rakši. Kopgarums aptuveni 20km. Maršruta reljefs ir kalnains, vidēja grūtības pakāpe. Maršrutu iespējams nobraukt aptuveni 6 stundu laikā, ņemot vērā laiku, kas tiek pavadīts apskates vietās. Ainavu krauja un Amatas senleja; Sesīļu sils; Zvārtes iezi un Lustūzis; Simtēnu (Dzirnes) ala;  Gauja; Krustkalnu viduslaiku kapsēta; Rakstu klintis.
3. Līvi – Cēsis – Rakši. Kopgarums aptuveni 28km. Maršruta reljefs ir kalnains, viegla grūtības pakāpe. Maršrutu iespējams nobraukt aptuveni 4 stundu laikā, neņemot vērā laiku, kas tiek pavadīts apskates vietās. Oluvas pusmuiža; Cēsu vecpilsēta; Cēsu pilsdrupas; Rāceņu dižkoki;  Rakšu Zoo un Rakstu klintis; Simtenupe.
4. Stūķi – Zvārtes iezis – Rakši – Ozolkalns – Cīrulīši – Cēsis. Maršruta garums 30km. Maršruta reljefs ir kalnains, vidēja grūtības pakāpe. Maršrutu iespējams nobraukt aptuveni 3 stundu laikā, neņemot vērā laiku, kas tiek pavadīts apskates vietās. Ainavu krauja; Amata un Zvārtes iezis; Rakstu klintis; Rakši; Spoguļu (Cīrulīšu) klintis; Trijstūra ala; Gauja.
5. Ainavu krauja – Zvārte (Amata) – Gauja – Rakši – Āraiši – Drabeši. Maršruta garums 32km. Maršruta reljefs ir kalnains, vidēja grūtības pakāpe. Maršrutu iespējams nobraukt aptuveni 4 stundu laikā, neņemot vērā laiku, kas tiek pavadīts apskates vietās. Ainavu krauja; Amata un Zvārtes iezis; Gauja; Rakši; Āraišu baznīca; Āraišu ezerpils; Āraišu pilsdrupas; Drabešu muiža; Āraišu vējdzirnavas.